Aktualności

28.07.2008

Godzina 20:50, Zuzia przychodzi na świat, jednak stan jest krytyczny, jest reanimowana, oddycha za pomocą respiratora. Dodatkowo okazuje się, że, wystąpiła wada wrodzona lewej dłoni. Ciężko jest mi uwierzyć w to, co się stało. Dlaczego nikt wcześniej tego nie zauważył?. Przecież od ponad miesiąca moja żona leżała w szpitalu pod stałą opieką lekarską. Badania USG były przeprowadzane minimum raz w tygodniu Byliśmy wręcz zapewniani, że wszystko jest w jak najlepszym porządku.

29.07.2008

Niespełna dobę po porodzie Zuzia poddana jest pierwszemu zabiegowi chirurgicznemu w celu uratowania II i IV paluszka. Udało się, jednak IV paluszek, na którym pojawiła się martwica na pewno zostanie skrócony. Niestety III paluszek uległ samoczynnej amputacji jeszcze przed porodem.

24.08.2008

Zuzia nadal przebywa na Oddziale Patologii Noworodka, w dniu dzisiejszym z paluszka IV oddzieliła się samoczynnie martwica obejmująca pół IV paluszka.

26.08.2008

Nareszcie Zuzia idzie do domu. Nadal bijemy się z myślami, co dalej? Czy są szanse, aby nasza córka miała normalną rączkę? Jak do tej pory nie uzyskaliśmy od lekarzy odpowiedzi na nasze pytania?

23.09.2008

Pierwsza konsultacja z Chirurgiem Dziecięcym w W.C.M. Opole. Lekarzom ciężko określić, kiedy?, Gdzie?, I jak dojdzie do usprawnienia dłoni naszej córeczki. Szacowany czas w/g nich to okres dwóch lat. Na kolejną konsultację mamy zgłosić się dopiero za trzy miesiące. Za pośrednictwem Internetu dowiadujemy się znacznie więcej o Klinikach Chirurgii Plastycznej w kraju i za granicą. Co najważniejsze, wiemy już, że można w 100% zrekonstruować rączkę naszej córki. Niezbędny w tym celu jest cykl zabiegów chirurgicznych, który niestety jest bardzo kosztowny.

Po zapoznaniu się z opiniami osób, których spotkał podobny los wnioskujemy, iż, najbardziej profesjonalną placówką jest Katolicka Klinika Chirurgii Dziecięcej Fundacji Wilhelm. Jednak koszt jednej operacji wynosi około 6tyś.Euro.

20.10.2008

Zuzia staje przed komisją lekarską w celu uzyskania orzeczenia o niepełnosprawności. Komisja bez żadnych wątpliwości przyznaje orzeczenie. Dokument ten jest niezbędny, aby móc rozpocząć współpracę z Fundacją DOROŚLI DZIECIOM, dzięki której istnieje szansa na zdobycie pieniędzy na operacje. Oczywiście w ten sam dzień, aby nie tracić czasu, wysłaliśmy komplet niezbędnych dokumentów do Fundacji.

20.12.2008

Kolejna konsultacja z Chirurgiem Dziecięcym w W.C.M w Opolu. Udało się uzyskać skierowanie do Poradni Chirurgii Plastycznej przy Specjalistycznym Centrum Medycznym w Polanicy Zdrój. Może tam uzyskamy konkretne odpowiedzi na nasze pytania.

19.01.2009

Konsultacja w poradni Chirurgii Plastycznej w Polanicy.
Zuzia zostaje zakwalifikowana do skomplikowanego zabiegu operacyjnego korekcji przewężeń paluszków. Ze względu na dużą ilość przeprowadzanych operacji musimy czekać w kolejce od 1 do 1,5 roku. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko cierpliwie czekać.

25.02.2009

Dziś Zuzia rozpoczęła rehabilitację metodą NDT-Bobath ze względu na zaburzony podpór kończyn górnych. Zuzia nie chce otwierać lewej dłoni przez co też nie podpiera się na niej. Będziemy chodzić na terapię 2 razy w tygodniu. Mamy nadzieję, że nastąpi poprawa.

15.04.2009

W dniu dzisiejszym byłyśmy na kontroli u lek. Rehabilitacji medycznej i jest bardzo duży postęp. Zuzia już ładnie podpiera się na rączce z czego jesteśmy bardzo zadowoleni i oby tak dalej.

28.04.2009

Zuzia zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki w pozycji czworacznej. Pani doktor rehabilitacji zadecydowała abyśmy przychodziły na terapie teraz raz w tygodniu ze względu na duże postępy.

19.05.2009

Zuzia w dalszym ciągu rozwija się piorunująco. Terapia przyniosła bardzo dobre rezultaty i lek. Rehabilitacji zadecydował o zaprzestaniu dalszego uczestnictwa w terapii. Lecz nadal Zuzia jest pod stałą kontrolą.

02.06.2009

Dziś z Zuzią byliśmy na wizycie u neurologa ponieważ niepokoją nas spinania rączek i lewej nóżki. Dostaliśmy skierowanie na EEG , które musimy wykonać prywatnie gdyż jest długi czas oczekiwania na kasę chorych a zależy nam na czasie.

10.06.2009

Zuzia jest już po badaniu EEG było ciężko z przygotowaniem jej badania, był straszny płacz. Wynik jest dobry i nie ma żadnych zaburzeń więc nie musimy się zamartwić. Niekiedy w trakcie dojrzewania maluszków tak może się zdarzać.

28.07.2009

Zuzanna obchodzi dziś swoje pierwsze urodziny.

07.10.2009

Zuzia postawiła dziś swoje pierwsze samodzielne kroki co jej się bardzo spodobało.

28.10.2009

Wizyta kontrolna u lek. Rehabilitacji. Niestety pani doktor stwierdziła asymetrię miednicy i musimy zacząć ćwiczyć aby nie doszło do skoliozy. Następna wizyta kontrolna na przełomie stycznia a lutego 2010.

02.11.2009

Dziś otrzymaliśmy zawiadomienie o terminie operacji w Polanicy Zdrój. Mamy się stawić na 18.11.2009 , nie spodziewaliśmy się, że będzie to tak szybko czekaliśmy 10 miesięcy a zazwyczaj czas oczekiwania to od 1 roku do 1,5 roku. Teraz tylko żeby Zuzia była zdrowa to wszystko będzie dobrze.

12.11.2009

Na dzień dzisiejszy z darowizn oraz 1% przekazanego podatku na rzecz Zuzi udało nam się uzbierać 39 192,44 zł. Chcielibyśmy podziękować z całego serca wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc dla naszej córeczki.

29.01.2010

Zuzia została poddana pierwszej z kilkunastu operacji. Lekarze rozpoczęli likwidację przewężeń wokół palca II i IV. Ze względu na duże ryzyko amputacji nie mogli przekroczyć 1/3 obwodu palca. Wykonano Z-plastykę przewężeń amniotycznych.

13.11.2009

Niestety operacja Zuzi została przeniesiona na 27.01.2010 r. ze względu na przeziębienie. Musimy odczekać minimum 3tyg. od wyzdrowienia a niestety nie ma już wolnych terminów na ten rok.

08.02.2010

Wszystko ładnie się zagoiło i szwy zostały ściągnięte. Decyzja w sprawie terminu kolejnej operacji zostanie podjęta za 3 miesiące.

25.05.2010

Jesteśmy po kolejnych konsultacjach. Decyzja o operacji została jednak przez lekarzy przełożona o kolejne sześć miesięcy. Na tą chwilę istnieje zbyt duże ryzyko utraty drugiego paluszka.

01.02.2011

Zuzia przejdzie drugą operację plastyczną w szpitalu w Polanicy Zdrój. Termin operacji 23.02.2011. Wierzymy że, wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie będzie żadnych komplikacji.

03.03.2011

Nie udało się niestety zoperować rączki wg wcześniejszych założeń lekarzy. Jak się okazało za wcześnie jest jeszcze na usuwanie zbędnej tkanki z II palca. Natomiast likwidacja przewężeń przebiegła pomyślnie i wszystko ładnie się goi. Pod koniec maja 2011 mamy zgłosić się na kolejne konsultacje.

20.04.2012

Operacja w Kajetanach - Ze względu na częste infekcje uszu, konieczne było wykonanie drenażu ucha prawego. Usunięty również został III migdał oraz przycięte migdałki gardłowe. Na chwilę obecną Zuzia jest pod stałą opieką Poradni Otolaryngologicznej

18.07.2013

Operacja w Klinice Chirurgii Plastycznej w Polnaicy Zdroju

Już czwarta operacja Zuzi za nami

Zakres obejmował korekcję przewężeń jak przy wcześniejszych operacjach. Ze względu na duże ryzyko martwicy niedokrwiennej paluszków, nie udało się osiągnąć końcowego efektu.

Musimy poczekać, aż rączka Zuzi będzie większa, aby móc uzyskać wyznaczony cel.

13.01.2014

W dniu dzisiejszym został usunięty dren z prawego ucha. Wyniki badań słuchu wskazują, iż błona bębenkowa w pełni się zarosła.

Mimo występujących licznych zbliznowaceń wewnątrz ucha po przebytych infekcjach, słuch jest nienaganny.

Nadal jednak konieczna jest stała kontrola w Poradni Otolaryngologicznej.